Ege Bölgesi Kamp Yerleri

Güncelleme tarihi: 10 May 2021


Ege bölgesi özellikle ilkbahar ve yaz aylarında kamp yapmayı tercih edenlerin adresi. Sezondaki yoğunluğu göz önünde bulundurarak öncesinden gideceğiniz rotayı belirlemeniz gerekmektedir.


İzmir


Hipocamp

İzmir bölgesindeki en büyük kamplardan biri olan Hipocamp, çam ağaçları arasında, mavi bayraklı plajıyla dikkat çekiyor. En önemli özelliği ise kamp alanı içerisinde mangal yakılmasına izin verilmiyor, mangal yakmak isteyenler için sahilde bir alan ayrılmış durumda. Oraya kadar taşınmışken hemen yiyip kalkmak da olmaz. Böylelikle geceniz uzuyor, gitar çalan gençlerin müzikleri eşliğinde keyfiniz artıyor.

not: 17 Mayıs itibariyle kapılarını kamp severlere açıyor.

Gümüldür / İzmir

Adres: Meryemana Cad. No: 19

İletişim: 0232 798 7444

Web sitesi: www.hipocamp.com

Kalemlik Orman Kampı

Bu kış itibariyle kapılarını karavancılara da açan Kalemlik Orman Kampında güneşin batışını izlemeye doyamayacaksınız. Tesis şuan karavancılara daha iyi hizmet vermek için çalışmalarına devam ediyor. Eğer İzmir'den çok uzaklaşmadan doğa içerisinde bir kamp arayışındaysanız Kalemlik Orman Kampını listenize eklemeyi unutmayın.

Özdere / İzmir

Adres: Çukuraltı Mah. Kalemlik Mevkii Özdere

İletişim: 0536 267 83 05

Web sitesi: www.kalemlikormankampi.com


Dereli Kamping

Günübirlik ziyaretçi kabul etmediği için çok yoğun olmayan tesisin en güzel yeri ise sahili. Ağaçların gölgesinde sıcağa çok maruz kalmadan keyifli bir kamp yapabilirsiniz. Ama mutlaka giderken yanınıza sinek ilacı veya lavanta yağı almayı unutmayın.

Pamucak / İzmir

Adres: Zeytinköy, 35920 Selçuk

İletişim: 0232 893 1206


Karagöl Kamp Alanı

Yamanlar Dağı’nda bulunan Karagöl, geniş ormanlarla çevrili bir alanda bulunuyor. Yolu biraz zorlu olsa da sonrasında karşılaştığınız manzara bu yola değecektir.

Yamanlar / İzmir

Adres: Yamanlar Dağı, Menemen

İletişim: 0534 463 3558


Acar Camping