Sıkça Sorulan Sorular

Güncelleme tarihi: 4 May 2021

Merhaba bugünkü blog yazımızı sizlerden gelen sorulardan derlediğimiz bir post ile yapalım istedik. Aslında aynı yazıyı ana sayfadaki S.S.S kısmına da ekledik. Belki denk gelmişinizdir. O zaman hemen bu yazıyı atlayıp bir sonraki posta geçebilirsiniz :)

Öncelikle kiralama şartları ve karavanımız ile ilgili gelen sorularla başladık.

Sonrasında rezervasyonu nasıl yapabileceğiniz ile ilgili sorularla devam ettik. Ve hiç olmasını istemediğimiz yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarla ilgili nasıl bir yol izlediğimizi anlattığımız cevaplarla yazımızı sonlandırdık.

Sizden gelen her farklı soruyla bu yazımız güncellenecektir.

Umarım bu haliyle aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.


Kiralama ile ilgili

1. Günlük kiralama ne kadardır?

Kiralama fiyatlarımız sezonlara ve araçlara göre değişmektedir. Güncel fiyatlar ve kampanyalar için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

2. Kaç gün kiralama yapabiliriz?

Yaz sezonunda minimum 7 gün, 15 Eylül ve 15 Mart tarihleri arasında minimum 4 gün kiralama yapılabilmektedir. Uzun kiralamalarla ilgili bizi arayabilirsiniz.

3. Aracınız ile kaç kişi seyahat edebilir?

Karavanlarımız 3+1 ve 2+1 ruhsat şeklindedir. Önde 2 yetişkin, arkada 1 veya 2 çocuk emniyet kemeriyle güvenli bir şekilde seyahat edebilir. Dilerseniz 3-6 yaş grubundaki çocuklar için yükseltici koltuk da verilmektedir.

Bizim için güvenlik ön planda olduğu için özellikle aracımızda emniyet kemerleri ile seyahat edilmesini önemsiyoruz.

4. ​Aracı kullanmak için hangi sınıf ehliyet sahibi olmak gerekir?

Motokaravanlarımızı kiralamak için en az 5 senelik B tipi sürücü ehliyeti gerekmektedir.

5. Araç içerisinde klima var mı?

Araçlarımızda klima mevcuttur. Aynı zamanda araç klimasına bağlı ön panelde soğuk torpido gözü bulunmaktadır.

Bir aracımızda konaklama sırasında kullanmak için 8000 BTU klima bulunmaktadır. Sadece kamp alanlarında 220V elektrik ile çalışmaktadır.

Klimaların çalıştırılmasıyla ilgili bilgi kiralama sırasında size vereceğimiz kullanma kılavuzunda belirtilmektedir.

6. Araç içerisinde bulunan ekipmanlar nelerdir?

Karavanlarıımızda seyahatiniz ve konaklamanız için gerekli ekipmanlar bulunmaktadır.

Yanınıza şahsi eşyalarınızı almanız yeterlidir. Pandemi nedeniyle yastık çarşaf ve pike verilmemektedir. Özel talebiniz olursa önceden belirtmenizi rica ederiz.

Bunun dışında temizlik gereçleri olarak tuvalet kağıdı, kağıt havlu, çöp poşeti, süpürge, bulaşık süngeri, bulaşık deterjanı ve sıvı sabun da bulunmaktadır. Kişisel ihtiyaçlarınız için şampuan, el havlusu, dezenfektan ve ıslak mendil almanızı tavsiye ederiz.

Karavan içi ve dış donanımıyla ilgili "karavanımız" linki inleyebilirsiniz.

7. Yemek pişirmek için yanımıza neler almamız gerekiyor?

Karavanlarımız içerisinde tencere, tava, çaydanlık, cezve, maşa, nihale, kesme tahtası vs. mutfak gereçleri bulunmaktadır. Ayrıca kırılmaz tabak, bardak, kase ve çatal bıçaklar mevcuttur.

Yanınıza yemeklik erzak, kahve, çay, zeytinyağı vs. gibi ihtiyaçlarınızı almayı unutmayınız.

Dilerseniz size yanınıza almanız gerekenlerle ilgili bir checklist de ayrıca iletilmektedir. Herkesin damak tadı ve yemek zevki farklıdır ancak biz pratik yemeklerle ilgili küçük bir liste de atabiliyoruz isterseniz size. Blog yazılarımızdan minik tarifleri de inceleyebilirsiniz.

8. Elektrik ve su kullanımı nasıl oluyor?

Elektrik kullanımı için 2 adet 165W güneş panelimiz ve 200 amp jel akülerimiz mevcuttur. Kamp alanı dışında kalacağınızda tasarruflu elektrik kullanımı ile hiçbir sıkıntı yaşamadan karavanda konaklama yapabilirsiniz. Eğer kamp alanında kalacaksanız bagajda bulunan elektrik bağlantısı ile kamp yerlerinden 220V elektrik alabilirsiniz.

Su kullanımı için 190 Lt temiz su 80 lt atık su depomuz mevcuttur.

Eğer kamp alanı dışında kalacaksanız yol üzerinde bi